«Шахтар» грою з «Хайдуком» завершив благодійний тур Shakhtar Global Tour for Peace

На заключну гру благодійний тур Shakhtar Global Tour for Peace «гірники» вийшли на гру з прапорами України (їх було багато і на трибунах), а також у футболках із написами SAVE MARIUPOL («Збережіть Маріуполь») та WE AZOVSTAL («Ми – «Азовсталь»).

Сам матч розпочався з хвилини мовчання на згадку про жертв війни.

Цю зустріч відвідав президент УЄФА Александер Чеферін, який перебував на трибунах поруч із генеральним директором ФК «Шахтар» Сергієм Палкіним та легендою клубу сьогоднішнім ювіляром Дарійо Срною.

У складі «гірників» можна виокремити появу Віктора Корнієнка, який протягом двох місяців займався волонтерською діяльністю, а також брав участь у теробороні Полтавщини і лише цього тижня долучився до команди.

Початок зустрічі вийшов непростим для донеччан: уже в дебюті отримав пошкодження Михайло Мудрик, замість якого вийшов Кирило Сігеєв, а невдовзі футболісти «Хайдука» повели в рахунку: Любічіч отримав м’яч у центрі штрафного майданчика і влучно пробив під дальню штангу. Варто зауважити, що «гірники» і до пропущеного м’яча провели пару небезпечних атак (можливості забити мали Конопля й Соломон), і продовжували активно йти вперед. Гарний момент мав Матвієнко, який з подачі Корнієнка головою пробив трохи вище над поперечиною. Потужним пострілом здалеку відзначився і сам Віктор, та м’яч поцілив у воротаря. Ще один навіс лівого латераля донеччан завершився ударом Сігеєва з лінії воротарського – черговий сейв кіпера господарів. «Шахтар» продовжував володіти відчутною ігровою перевагою, проте забити в першому таймі так і не вийшло.

У перерві Роберто Де Дзербі провів низку замін, випустивши на поле Трубіна, Капінуса, Бондаря, Ракицького, Булезу й Борячука. І знову на самому початку тайму господарям вдалося скористатися помилкою захисників донеччан: на 49-й хвилині Лазар, який залишився сам у центрі штрафного майданчика, з льоту вклав м’яч у сітку і подвоїв перевагу хорватської команди. Проте «гірники» досить швидко один м’яч відіграли: на 59-й хвилині Соломон прорвався лівим флангом і від лицьової покотив у центр, а Дмитро Топалов ударом під поперечину зробив рахунок 2:1.

У середині тайму непоганий шанс мав Степаненко, але його постріл потягнув голкіпер. «Хайдук» відповів моментом Любічіча, який з пари метрів пробив вище воріт. Тим часом в «оранжево-чорних» у гру вступили Драмбаєв, Стасюк, Мишньов, Чех, Криськів та Шостак. І гравці, що вийшли на 74-й хвилині, організували другий гол команди: Шостак отримав м’яч на краю штрафного майданчика, замахом прибрав суперника й ідеально викотив м’яч на протилежну штангу, яку замкнув Петро Стасюк – 2:2. Але господарі зуміли вкотре вийти вперед: на 80-й хвилині в контратаці забив Любічіч. Тут же могли відзначитися у відповідь Борячук та Чех, проте їхні удари пройшли за сантиметри від цілі. Наприкінці зустрічі на полі з’явилися Хромей та Пузанков, а підсумковий рахунок встановився в компенсований час: гарну комбінацію партнерів із пасу Криськіва завершив Андрій Борячук – 3:3.
«Шахтар»: Пятов (к) (Трубін, 46; Пузанков, 84), Конопля (Капінус, 46; Стасюк, 63), Марлон (Бондар, 46), Матвієнко (Ракицький, 46), Корнієнко (Булеза, 46; Драмбаєв), 63), Степаненко (Мишньов, 71), Бондаренко (Чех, 71), Топалов (Криськів, 72), Судаков (Хромей, 83), Мудрик (Сігеєв, 8; Борячук, 46), Соломон (Шостак, 72)

Джерело: shakhtar