Гра «Фенербахче» - «Шахтар» нагадала світу про понад 200 загиблих українських дітей

19 апреля 2022

«Шахтар» зіграв третій благодій матч в рамках Global Tour.. Він відбувся в Стамбулі проти «Фенербахче».

«Гірники» вийшли на матч у футболках із фотографією 4-річної українки Аліси, яка всі дні війни ховається в бомбосховищі Маріуполя. Цією акцією «Шахтар» хотів нагадати світовій спільноті, що вже понад 200 українських дітей загинули від військової агресії Росії, і сьогоднішній матч – можливість показати через історію Аліси весь жах цієї війни.

На ігровій формі футболістів обох команд було зображено прапор України з написом Football for Peace. Гра почалася з хвилини мовчання на згадку про жертв війни.

В стартовому складі «оранжево-чорних» грали 17-річний Кирило Сігеєв та Манор Соломон, який напередодні долучився до команди. У запасі опинилися Георгій Судаков і Марлон, які сьогодні прибули до розташування клубу.

Поєдинок стартував з небезпечного моменту: уже на 2-й хвилині Юхим Конопля зважився на удар з-за меж штрафного майданчика, але м’яч пройшов у сантиметрах від дальньої штанги. Хороший шанс після флангової подачі був у Сігеєва, проте юний форвард головою пробив прямо до рук Четіна. Стамбульці відповіли своїми гострими атаками, а на 26-й хвилині зуміли відкрити рахунок: Беріша вивів віч-на-віч Валенсію, який переграв воротаря – 1:0. «Шахтар» відразу міг відігратися в схожому стилі, проте дуель із Соломоном залишилася за голкіпером господарів. Команди продовжували грати на зустрічних курсах, та до гольових епізодів справа не доходила. Лише наприкінці тайму гостей врятував Андрій Пятов, не дозволивши тому ж Валенсії відзначитися з близької дистанції.

Після перерви в складі «гірників» сталося кілька замін: так, на полі з’явилися Шевченко, Марлон, Капінус і Судаков, а протягом тайму вийшли Фарина, Борячук, Мишньов та Драмбаєв. Уже в дебюті другої половини господарі могли подвоїти рахунок, але Беріша з лінії воротарського пробив над поперечиною. Донеччани відповіли своїм моментом – після удару Соломона стамбульців урятувала штанга. Черговий шанс втратив Валенсія, з вигідної позиції головою спрямувавши м’яч вище воріт. У парі епізодів надійно діяв Олексій Шевченко, ліквідуючи небезпеку у своєму штрафному майданчику. У донеччан активними були Борячук, Судаков і Соломон, однак у фінальній стадії атак забракло точного пасу або завершального удару. Як результат – 1:0, перемога «Фенербахче».

Усі кошти від реалізації квитків та реклами буде передано волонтерським організаціям, медикам, а також спрямовано на допомогу українським дітям, які постраждали від війни.

«Шахтар»: Пятов (к) (Шевченко, 46), Конопля (Капінус, 46), Бондар (Драмбаєв, 90), Ракицький (Фарина, 52), Матвієнко (Марлон, 46), Топалов (Судаков, 46), Бондаренко, Степаненко, Мудрик, Соломон (Мишньов, 83), Сігеєв (Борячук, 63).