Нелегка звитяга над Мальтою вивела Україну на 2-е місце в кваліфікації до Євро

18 октября 2023

Передостанній відбірковий матч європейської першості Україна проводила на Мальті.

Господарі, які в глобальному табелі про ранги займають одне з найнижчих місць серед команд Старого світу, наразі 171, склали досить серйозний спротив.
Вже на 7-й хвилині мальтійці вийшли вперед. П.Мбонг на швидкості випередив Матвієнка і запустив м'яч до сітки поміж ніг Трубіна.
Зрівняти рахунок українцям домоміг захисник Камензулі. Неточний удар Судакова він на 38-й хвилині якимось незграбним дотиком перетворив в гол у власні ворота.
Ще через п'ять хвилин Україна вийшла вперед. Пенальті за безглуздий фол проти Мудрика Бонелло реалізував Довбик.
Ще до перерви Мальта могла зрівняти рахунок, однак удар Гійомьє прийняла поперечина. Трубін в цей час був у ролі спостерігача...
Після перерви дивовижним чином продовжилась точилась боротьба майже на рівних. Тим не менш активно провівшому всю гру Мудрику вдалось встановити кінцевий рахунок. Він на звичному ривку обігнав Борга і поставив у протистоянні кінцеву крапку — 3:1.
Мальта (1-5-3-2): Бонелло — Д. Мбонг, С. Борг, Пепе, Ж. Борг, Камензулі — Гійомьє (Пізані, 88), Н. Мускат (Крістенсен, 68), Янкам — Нвоко (Сатаріано, 68), П. Мбонг (Монтебелло, 88).

Україна (1-4-2-4-1): Трубін — Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко — Сидорчук, Зінченко (Піхальонок, 87) — Ванат (Конопля, 67), Судаков (Назарина, 67), Мудрик — Довбик.
Перемога дозволила Україні набрати 13 очок і на три пункти обійти в боротьбі за 2-ге прохідне місце Італію, яка програла в Лондона на “Вемблі” одноособному лідеру Англії — 1:3 (Скамакка, 15 — Кейн, 32, п, 77, Рашфорд, 57).
У італійців є в запасі пропущений домашній матч проти Північної Македонії. В разі здобуття в ньому трьох очок вони наздоженить “синьо-жовтих” і в заключній грі з Україною в німецькому Леверкузені їх для прямого виходу на Євро влаштує нічия.