Циганков зіграв в каталонському дербі, що було дуже схоже на договірняк

10 апреля 2023

В останньому матчі 28-го туру іспанської Прімери відбулось каталонське дербі в якому “Барселона” приймала “Жирону”.

Теплі обійми та мила бесіда головних тренерів команд, відповідно Чаві Ернандеса і Мічела Муньоса до стартового свистка, якость контрастувала з терміном дербі, який історично зумовлює непримериме протистояння команд з одного міста або регіона.

Секрет подібного спілкування по-домашньому відкрився хідом самої зустрічі, яка була більше схожа не на чоловічу боротьбу, а на якість сімейні посиденьки.

Господарі, які створили солідний гандикап у боротьбі за чемпіонство зовсім не горіли бажанням задавити середняка з передмістя столиці Каталонії. Можливо на них так подіяла форма гостей у вигляді національного прапора цієї частини країни, а можливо щось і інше.

Однак суть від цього була не змінною. Ніякої боротьби у грі не вийшло. Команди спокійно катали м'яч і практично не створювали загроз воротам одна одній.

На цьому благоспокійному фоні якость контрастував лівий півзахисник “Жирони” Віктор Циганков. Вже в пролозі матчу він злета ледь не відкрив рахунок, а у другому таймі був позбавлений 100% голу своїм одноклубником з Аргентини Кастеляносом, який замість асиста бахнув м'ячем з убивчої позиції мимо воріт і ошелешеного тер Стегена.

Не дивно, що Циганков, щоб позбавити матч будь якої інтриги, був замінений на 71-й хвилині на Родріго Рікельме, який тихо дограв відведений йому час.

На останніх хвилинах у кадр телетрансляції попав той же Циганков, який по вигляду на обличчі, просто не розумів, що відбувається на полі. Не посприяли цьому і його парнери на лавці для запасних, бо українець ще зовсім не вивчив каталанську мову.

На полі ж все завершилось так, як і показали обійми Чаві і Мічела, показовою дружелюбною нічиїю — 0:0.

Звісно, ніяких підозр, хоча в Іспанії наразі не вщухає грандіозний скандал пов'язаний з “підкилимною” працею “Барселони” з арбітрами Ла-Ліги в минулі роки...

А поки констатуємо, що обидва каталонські клуби залишись задоволені “мировим” підсумком своєї зустрічі. “Барса” вже на чолі турнірки на 13 очок випереджає “Реал”, а “Жирона” комфортно почуває себе на 11-й позиції в середені, йдучі з відривом у 8 пунктів від зони вильоту.

“Барселона”: тер Стеген — Кунде, Араухо, Ерік Гарсія, Бальде — Гаві, Бускетс, Роберто (Кессьє, 46) — Рафінья (Альба, 75), Левандовські, Фаті (Ферран Торрес, 68).
“Жирона”: Гассаніга – Арнау, Буено, Давід Лопес, Хаві Ернандес – Ромеу – Циганков (Рікельме, 71), Борха Гарсія (Алейш Гарсія, 46), Мартін (Валері, 85), Тоні Вілья (Коуто, 60) – Кастельянос (Стуані, 60).