Заключний тур АПЛ: 4-й титул чемпіона з “Ман Сіті” Зінченка, остання гра за “Вест Гем” Ярмоленка

22 мая 2022

Тільки останній ігровий день сезона 2021/22 розставив все по своїм місцям.

Манчестер Сіті” в край драматичній манері у 8-й раз став переможцем чемпіонату Англії.
За 21 хвилину до закінчення основного часу “городяни” “горіли” “Астон Віллі”, якою керує зараз легенда “Ліверпуля” Стівен Джеррард, 0:2 (Кеш, 37, Коутиньо, 69).
Однак ситуація на полі різко змінилась після рішення Пепа Гвардіоли ввести в гру німецького півзахисника турецького походження Ілкая Гюндогана.
Через вісім хвилин він відіграв один гол. Ще через 120 секунд після асиста Олександра Зінченка і точного удару Родрі рахунок став рівним, а потім той же Гюндоган на 81-й хвилині забив вирішальний переможний м'яч — 3:2!
“Ман Сіті” став для “Ліверпуля” недосяжним, хоча гравці колективу Юргена Клоппа билися до кінця, здолавши на своєму полі “Вулверхемптон” - 3:1.
Зінченко (15 матчів, 0 голів) в четвертий раз виграв титул тріумфатора в АПЛ!
Тим часом свої останні ігрові хвилини зіграв за лондонський “Вест Гем” (7-е підсумкове місце) Андрій Ярмоленко (19, 1). Він, як і на протязі всього сезону, вийшов в кінцівці матчу з “Брайтоном” (1:3) на заміну, пробувши на полі лише дев'ять хвилин. Вони для Андрія, контракт якого не буде продовжено, стали останніми в його англійскому етапі кар'єри (66, 8).
Віталій Миколенко (12, 1) в поєдинку в Лондоні участі не брав. Його “Евертон”, що вже вирішив завдання по збереженню місця в АПЛ (16-е підсумкове місце) був вщент розбитий “Арсеналом” 5:1. Ця перемога однак виявилась для”канонірів” пірровою. Вони так і залишились поза лігочемпіонською четвіркою після того як “Тоттенхем” розгромив в гостях “Норвіч” - 5:0 і випередив команду Артети на два пункти.