Новий сезон УПЛ відкрили матчі в Києві і Житомирі

28 июля 2023

Стартував черговий сезон української Прем'єр-ліги.

Перша гра відбулась 28 липня в Києві, де місцева “Оболонь” зіграла унічию 0:0 з ковалівським “Колосом”.
Загалом гості надовго затискали “пивоварів” на їхній половині поля, мали щонайменше три нагоди забити переможний м'яч, але добитись свого так і не змогли. Найактивнішим в складі “Колоса” був екс-півзахисник київського “Динамо”, іспанського “Алькоркона” та ряду інших клубів Сергій Мякушко. Він і віддавав досить гарні загострюючі передачі і сам бив по воротах, однак все марно.
ФК “Оболонь”: Федорівський — Фатєєв, Приймак, Лук’янчук, Осман — Мединський, Черненко, Мороз (Косовський, 31), Прокопенко (Чернов, 82) — Слободян (Суханов, 82), Краснопір (Тарануха, 70).

“Колос”: Фесюн — Ільїн (Лучкевич, 76), Золотов, Бурда, Бондаренко, Цуріков — Оріховський, Богданов — Демченко, Безбородько (Велетень, 76), Мякушко.
В цей же день абсолютний дебютант еліти “Полісся” в Житомирі перемогло рівненський “Верес” - 2:0.
Команда Юрія Калітвінцева досить потужно провела перший тайм, коли і схилила шальки терезів на свою користь.
Перший гол УПЛ 2023/24 записав на свій рахунок 20-річний конголезський форвард житомирян Бені Макуана (2, на фото).
На 38-й хвилині після кутового головою забив другий гол Філіп Будківський. Він відзначився вже за п'ятий клуб за часи своїх виступів в УПЛ.
Топ-матч видав півзахисник господарів В'ячеслав Танковський. В його доробку обидві голеві передачі.
Головний арбітр матчу Ігор Пасхал з Херсона показав дві червоні картки — Андрію Гітченко (“Полісся”) за фол останньої надії і Денису Балану (“Верес”) за два попередження, одне з яких за симуляцію фолу в штрафному майданчику господарів.
На 88-й хвилині через авіатривогу гру було призупинено. Матч відновився і був завершений після паузи, яка тривала 31 хвилину.

"Верес": Паст — Балан, Курко, Жуліо Сезар, Гагун — Кучеров, Кухарук (Шестаков, 74) — Блізніченко, Яго (С. Шарай, 79), В. Шарай (Дахновський, 74) — Гайдучик (Марусич, 46).

"Полісся": Бойко — Кравченко, Гітченко, Шабанов, Смоляков — Кушніренко, Огіря — Козак (Шастал, 73), Танковський (Крушинський, 84), Макуана (Янаков, 72) — Будківський.