Як “Шахтар” зламав “Антверпен”. Оприлюднена мотиваційна причина

05 октября 2023

В другому турі поточної ЛЧ “Шахтар” (*22) в гостях проводив один із вирішальних для себе матчів з точки зору подальшої перспективи продовження боротьби навесні 2024 року в єврокубках.

Суперником “гірників” був головний конкурент в суперечці як мінімум за 3-ю позицію бельгійський “Антверпен” (*73).
Перший тайм шокував прихильників донетчан. Господарі своєю гіперактивністю подавили гостей і двічі забили — Муя (3), Баліквіша (34).
Після перерви все повністю перевернулось. “Шахтар” міцно заволодів ініціативою. Допоміг і швидкий гол на 48-й хвилині від Сікана, до якого, як потім сказав головний тренер бельгійського клубу Марк ван Боммель “привела серія нещасних випадків”.
На 70-й хвилині рахунок став рівним. Ракицький виконав штрафний і м'яч після рикошету зміниши траєкторію опинився в сітці воріт Бюте.
Нарешті переможний гол “Шахтаря” став наслідком незграбності голкіпера “Антверпена”. Той лежачи хотів запобігти кутовому але руками тільки відкотив м'яч Назарині, який моментально відправив футбольну сферу Сікану (визнаний VIP гри) під точний удар — 3:2!

На останніх секундах драматичного поєдинку м'яч після удару Альдервейрельда поцілив у руку Тараса Степаненка, що призвело до пенальті, який досвідчений капітан бельгійців, пробивши мимо, бездарно запоров...
Після матчу нідерланський керманич “гірників” Патрік ван Леувен розкрив мотивацію, яка допомогла його команді зробити вражаючий камбек: “Ми грали не тільки для місцевої публіки, а й для українських уболівальників, які були сьогодні на трибунах, для всіх тих людей, які перебувають зараз в Україні та дивилися гру по телебаченню. Тому ми розуміли, що маємо перемогти в цій грі, передовсім для них. Бо вони нас підтримують усіма силами. Допомогли і невеликі зміни, які було проведено в тактиці, що призвели до голів та позитивного результату в другому таймі”.
“Антверпен” (1-4-3-3): Бюте — Батай, Альдервейрельд (к), Кулібалі, Вейндал (Іленіхена, 83) — Еккеленкамп, Вермерен, Кейта (Юсуф, 83) — Муя (ван ден Босх, 88), Янссен, Баліквіша.

“Шахтар” (1-4-1-4-1): Різник — Конопля, Ракіцький, Матвієнко, Азарові — Степаненко (к) — Зубков, Назарина, Судаков, Криськів — Сікан (Швед, 87).
У ще одній грі в групі “Барселона” на виїзді здолала “Порту” - 1:0 (Ф.Торрес, 45+1) і одноосібно лідирує набравши 6 очок. Слідом з трьома пунктами йдуть “Порту” і “Шахтар” (у португальців поки краща разниця голів).
Матчі 3-го туру “Барселона” - “Шахтар” і “Антверпен” - “Порту” відбудуться 25 жовтня.