В урочистий день в Києві зіграли збірні легенд України і ЗСУ

01 октября 2023

В День захисників і захисниць України в Києві відбувся матч українських легенд  і ЗСУ.

Перед його початком перші віце-президенти Української асоціації футболу Анатолій Демяненко, Олег Протасов та Вадим Костюченко привітали наших захисників, вручивши воїнам, які стали на захист батьківщини й наразі відновлюються після отриманих на фронті поранень, відзнаки УАФ, футбольну форму та сувеніри.

Їх отримали боєць ЗСУ Павло Ковальський, молодші сержанти Микита Довбня та Артем Лукашук, майор Олександр Дзюбенко. Також керівники УАФ вручили футбольну атрибутику Окремій президентській бригаді імені гетьмана Богдана Хмельницького. Право першого удару під час розіграшу м’яча із центра поля було надано бійцю роти спеціального призначення спецпідрозділу «Кракен», молодшому сержанту Олександру Дашку.

4zd

«Вітаємо вас у цей особливий день! Дякуємо ЗСУ та керівникам нашої держави, що в цей непростий час у нас є футбол: Прем’єр-ліга, Професіональна футбольна ліга України, дитячі футбольні змагання. Усе це є можливим лише завдяки вам! Я переконаний, що завдяки важкій праці наших воїнів та всього суспільства ми всі разом святкуватимемо велику перемогу», — звернувся до учасників матчу Вадим Костюченко, передавши також вітання командам від гравців національної збірної.

3zd

Участь у товариському поєдинку, що тривав два тайми по 35 хвилин, взяли й відомі в минулому футболісти — Сергій Федоров, Тарас Луценко, Микола Морозюк, Володимир Єзерський, Едмар, Віталій Косовський та Олександр Алієв. Також до футбольної зустрічі з українськими воїнами долучилися народний артист України, у минулому — міністр культури України Євген Нищук і шоумен, продюсер і волонтер Олександр Педан.

У першому таймі глядачі голів не побачили. На полі точилася рівна боротьба, і жоден із колективів не міг втілити небезпечні атаки в забиті м’ячі. Найкращий момент у складі збірної легенд українського футболу не реалізував Морозюк, із 30-ти метрів влучивши в поперечину. Кілька гострих контратак команди ЗСУ також не увінчалися успіхом.

9bnmo

Долю ж матчу було вирішено вже після перерви: на гол Едмара команда ЗСУ відповіла двома влучними ударами (відзначилися Костянтин Калісецький та Артем Лукашук), здобувши в підсумку перемогу з рахунком 2:1. Цікаво, що перед самим фінальним свистком Алієв міг оформити нічию в цьому поєдинку, але м’яч після удару екс-гравця збірної України влучив у стійку.

Уже після завершення товариської зустрічі очільники національної асоціації відзначили індивідуальними призами найкращих гравців.