В Будапешті відбулась фінальна битва за кубок Ліги Європи

01 июня 2023

Черговий вирішальний поєдинок в Лізі Європи на цей раз приймала столиця Угорщини.

Він пройшов із зібранням 67 800 глядаяів на Арені ім. Ференца Пушкаша.

Учасниками поєдинку стали іспанська “Севілья” і італіська “Рома”. Обидва клуби вже не претендують у своїх національних першостях на вихід до Ліги чемпіонів, тому потрапляння туди через перемогу в Лізі Європи набувало величезного значення. Як в спортивному, так і передусім у фінансовому планах.

Це і наклало відбиток майже на всю гру. Команди не грали, а буквально відчайдушно бились на кожному клаптику поля.

В першому таймі більше Пані Фортуна посміхнулась римлянам. На 35-й хвилині аргентинець Пауло Дібала (*7 040 000) відкрив рахунок після розрахованої до міліметра передачі Джанлуки Манчіні (*6 480 000). У відповідь класний удар капітана “Севільї” Івана Ракитича (*6 450 000) прийшовся лише у стійку воріт...

А от після перерви вдача переметнулась на бік іспанського клубу. Простріл на 55-й хвилині з правого флангу вже капітана іспанського клубу Хесуса Наваса (*4 400 000) зрізав у власні ворота вже згадуваний Манчіні.

В час,що залишався і в овертаймі серйозних моментів і звісно голів глядачі не побачили — 1:1. Старань "Севільї" в атацї виявилось замало для подолання рацїональностї в ешелонованїй оборонї "Роми".

Серію пенальті виграли футболісти іспанського клубу 4:1, при чому знову невдахою в одному з ударів став отримавший в кінцівці матчу капітанську пов'язку Манчіні... Природньо, що найкращим гравцем фіналу УЄФА визнала мароканського голкіпера піренейців Буну (*2 700 000).

Славнозвісний португальський тренер “Роми” Жозе Моуріньо (*6 800 000) вперше програв єврокубковий фінал, а “Севілья” підняла рекорд в Лізі Європи до 7 виграних трофеїв.

“Севілья” (1-4-2-3-1): Буну — Навас (Монтіель, 94), Баде, Гудель (Маркао, 120+7), Теллес (Рекік, 95) — Фернандо (Жордан, 120+8), Ракітич — Окампос, Торрес (Сусо, 46), Хіль (Ламела, 46) — Ен-Несірі.
"Рома" (1-3-4-1-2): Патрісіу — Манчіні, Смоллінг, Ібаньєс — Челік (Залевські, 92), Крістанте, Матич (Бове, 120), Спінаццола (Льоренте, 106) — Пеллегріні (Ель Шаараві, 106) — Дібала (Вейналдум, 68), Абрагам (Белотті. 75).