Україна у вольовому стилі пробилась на Євро-2024!

27 марта 2024

Фінальний матч відбору на Євро-2024 став для збірної України досить важким.

І хоча в суперниках в польському Вроцлаві була тільки 73 в рейтингу ФІФА Ісландія "синьо-жовті" знову, як і в поєдинку проти Боснії і Герцеговини, опинились в ролі наздоганяючих.
Гол с середньої дистанції забив найкращий нападник гостей А. Гудмундссон (30).
По перерві гра майже не змінилась. Українці володіли територією, а острів'яни напагались давати для цього якнайменше простору.
А от зрівняла наша команда рахунок у контратаці. Георгій Судаков довгою передачею знайшов на правому фланзі Віктора Циганкова і той змістившись трохи до центру завдав разючий удар (54).
Ісландці могли вийти вперед на 77-й хвилині, однак після помилки Іллі Забарного все той же А.Гудмундссон пробив мимо воріт Андрія Луніна.
Із відповіддю українці не забарились. Судаков знову віддав голоьвий пас. На цей раз адресатом був Михайло Мудрик. Він на 84-й хвилині з правого краю зробив неочікуваний для голкіпера острів'ян Вальдімарссона постріл - 2:1!

Після знаної звитяги головний тренер збірної України Сергій Ребров сказав: "Я вдячний уболівальникам, навіть після пропущеного гола вони нас підтримували. Ми дійсно відчували це. Я вважаю, що сьогодні всі заслуговують на цю перемогу — наші вболівальники, наші ЗСУ та наша збірна. Я думаю, це дуже важлива перемога для всього українського народу, для наших воїнів. Я дуже радий за футболістів, тому що ці дві гри були дуже важкими й нервовими. І до, і після матчів ми говорили, що ці перемоги — для нашої країни, людей, захисників, які відстоюють нашу свободу. Кожен розуміє, наскільки важлива ця перемога".
Україна вчерверте в своїй футбольній історії вийшла до фінальної частини Євро!
У Німеччині, де зберуться найкращі збірні Старого світу, суперниками "синьо-жовтих" на груповому етапі стануть у квартеті E Бельгія, Словаччина і Румунія.
Україна: Лунін — Конопля, Забарний, Матвієнко, Миколенко — Бражко, Маліновський (Зінченко, 64) — Циганков (Таловєров, 88), Судаков, Мудрик — Яремчук (Довбик, 72).
Ісландія: Вальдімарссон — Палссон, Інгасон, Гретарссон, Торарінссон (Оскарссон, 64) — Траустасон, Гаральдссон (Андерсон, 87) — Й. Гудмундссон, Торстейнссон (Еллертссон, 87) — А. Гудмундссон, Гудйонсен (Фіннссон, 63).